چاپ کتاب

چاپ کتاب انتشارات مشاهیر هنر

انتشارات مشاهیر هنر مفتخر است که آثار ارزشمند شما را در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه، چاپ و منتشر نماید. به همین منظور نویسندگان و مترجمان گرامی می توانند با شماره واتساپ 09127094059 و یا 02177850484 ارتباط برقرار کنند.

اما جهت کمک به  شما برای چاپ اثر خود، نکات مهمی را در این مقاله برای شما گردآوری کرده ایم که دانستن آن برای هر نویسنده یا مترجمی ضروری و مفید است. این موارد در چهار گروه اصلی دسته بندی شده اند:

1- انواع قرارداد برای چاپ کتاب

2- مراحل چاپ کتاب

3- هزینه چاپ کتاب

4- انواع قطع کتاب

در ادامه توجه شما عزیزان را به این موارد جلب می نماییم:

1- انواع قرارداد چاپ کتاب

 

قرارداد چاپ کتاب

قرارداد بین ناشر و مولف بستگی زیادی به وضعیت ناشر و نویسنده دارد. اما استراتژی ناشرین در تنظیم قراردادها بسیار مهم است. اینکه میزان اطلاعات شما در هنگام عقد قرارداد چاپ کتاب با ناشرین کتاب چه مقدار است، اهمیت ویژه‌ای دارد. اما قبل از هر چیزی انتخاب یک ناشر خوب بر هر چیزی ارجحیت دارد. زیرا انعقاد قرارداد یک طرف قضیه است اما اجرای قرارداد طرف دیگر موضوع است که بسیار مهم می باشد.در این مطلب شما با انواع قرارداد چاپ کتاب و همینطور شرایط سرمایه گذاری آشنا خواهید شد.

  • سرمایه گذاری توسط مولف

این نوع قرارداد رایج ترین نوع قرارداد در کشور است. در این نوع قرارداد در این نوع قرارداد، مولف یا نویسنده تمام هزینه‌های چاپ و انتشار کتاب را به عهده می‌گیرد. به این صورت که هزینه های چاپ و نیز حق الزحمه ناشر را نویسنده بر عهده می گیرد.

  • سرمایه گذاری توسط ناشر

در این نوع قرارداد ناشر کلیه هزینه های چاپ کتاب را به عهده می گیرد و پس از فروش کتاب ها حق الزحمه نویسنده را برابر قرارداد پرداخت می نماید. این نوع قرارداد بطور معمول برای نویسنده های شناخته شده و افرادی است که فروش کتاب آنها قطعی به نظر می رسد. در این نوع قرارداد ناشر موظف است درصدی از مبلغ پشت جلد کتاب را بر اساس تیراژ چاپ شده به مولف پرداخت نماید. با توجه به فرمول محاسبه هزینه چاپ کتاب این درصد معمولا 10 درصد قیمت پشت هرجلد می باشد.

  • خرید امتیاز

در این حالت ناشر اثر نویسنده را به ازای مبلغ معینی خریداری می نماید ولی مالکیت معنوی اثر همچنان برای نویسنده محفوظ است. در این نوع قرارداد میزان کتاب چاپ شده و یا سود و زیان حاصل از چاپ همگی متوجه ناشر خواهد بود.

  • قرارداد مشارکت

در این حالت ناشر و مولف هر دو در سرمایه گذاری مشارکت دارند. میزان مشارکت و سهم ناشر و مولف، بستگی به محتوای قرارداد و توافق طرفین دارد.

برای دریافت اطلاعات و راهنمایی بیشتر، مشاورین انتشارات مشاهیر هنر در ساعات اداری پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. لذا می توانید از طریق یکی از راه های ارتباطی و یا تلفن همراه 09127094059 با ما تماس بگیرید و یا از طریق تکمیل فرم زیر با ما ارتباط برقرار کنید.

مطالب مرتبط دیگر:

 

سبد خرید